קיבוע זכויות 

הגעתם לגיל פרישה והתחלתם לקבל קצבה? אתם חייבים למלא טופס 161ד, בקשה לקיבוע זכויות לפי סעיף 9א לפקודה, כדי לנצל את הטבות המס שמגיעות לכם בפרישה.

מה המשמעות של טופס 161ד?

לזכות כל חוסך עומד סכום פטור ממס אותו הוא יכל לנצל לאורך שנות החיסכון או בפרישה, לסכום הזה קוראים יתרת ההון הפטורה ובשנת 2019 הוא עומד על 747,936 ש"ח.ככל שתבחרו לנצל סכום גבוה יותר לצורך משיכה חד פעמית, הפטור שיעמוד לרשותכם לצורך הקצבה יהיה קטן יותר

החל משנת 2014 כל מי שיצא לפנסיה לאחר שנת 2012 חייב למלא טופס 161ד כדי לנצל את הפטור ממס על קצבה מזכה

איזה הטבות מס מגיעות לי בפרישה?

פנסיית הזקנה היא הכנסה החייבת במס כמו כל הכנסה אחרת. אך, חשוב להבחין בין שני סוגי הקצבאות, הקצבה המזכה והקצבה המוכרת. קצבה מזכה היא קצבה שנובעת מתשלומי המעסיק (פנסיה תקציבית) או מתשלומים מקופת גמל (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים).קצבה מוכרת נובעת מתשלומים פטורים שהופקדו אל קופת הגמל (או קרן פנסיה וביטוח מנהלים).בעוד הקצבה המוכרת פטורה ממס לחלוטין, קצבת זקנה שנובעת מקצבה מזכה חייבת במס. באפשרותך לנצל פטור ממס על קצבה מזכה, הפטור עומד בשנת 2019 על 4,155 שקלים.

באמצעות טופס 161ד, בוחר החוסך כיצד לנצל את יתרת ההון הפטורה, כסכום חד פעמי שיקבל כעת או בעתיד או כפטור ממס על הקצבה המזכה. הפטור המירבי שניתן לקבל על קצבה מזכה בשנת 2019 הוא 4,155 ש"ח. הפטור לא תלוי בגובה הקצבה לה אתם זכאים.

קבלת ההחלטה באיזו אופציה לבחור ומילוי הטופס כיאות הינן משימות מורכבות הדורשות היכרות עם החוק והפעלת שיקול דעת מעמיק לגבי העתיד הפיננסי שלך. אנו נשב עמכם לפגישת יעוץ מקצועית, נקבל יחד את ההחלטה ונמלא עבורכם את הטופס למס הכנסה. 

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon

קבוצת יעול שכיר. קינג ג'ורג' 16. ירושלים . 9107901 |  3456504 rodan@yeuls.co.il  |   07